مستند رادکان (۱۳۹۷)

۳۱ دقیقه - فارسی

مستند رادکان
تریلر
ذخیره
۰
۲۲۲
فرمت : MP۴ کیفیت : ۱۰۸۰p

خلاصه داستان

مستند «رادکان» ساخته حجت حیدری و احسان ملازاده که دیپلم افتخار بخش ملی جشنواره فیلم کوتاه تهران را نیز کسب کرده، در مورد بررسى و مطالعه برج رادكان از ديدگاه نجوم، معمارى و پرداختن به تاريخ ساخت این برج در …

تعداد قسمت

تک قسمتی

حجم

385MB
نقد و بررسی

شکل تصویربرداری از برج رادکان در مستندی تحت همین نام، مهمترین ابزاری است تا با توجه به آن ماهیت نجومی این اثر معماری نمایان گردد. تصویر برداری در شب که به واسطه ی آن در پسزمینه ی برج دائما شاهد درخشش ستارگان باشیم، به نظر انتخاب زمانی درستی برای معرفی برجی است که برای اهداف نجومی در قرن هفتم هجری احداث گردیده و به قولی تنها برج موجود در ایران است که اینگونه دقیق چهار فصل سال، علی الخصوص نوروز را تعیین می کند..مستندساز علاوه بر تحقیق میدانی که در قالب تصویر و گفتارمتن ارائه می شود، برای تبیین استدلالها و یافته های پژوهشی اش از حضور یک کارشناس مدعو که سالهاست در خصوص موضوع مطالعه می کند نیز بهره می برد. در این میان شرح ساختار بیرونی و درونی سازه با حضور کارشناس متخصص با باور بیشتری همراه است. مستند «رادکان» به طور کل اثری است آموزشی و پژوهشی که در گونه خود با عنصر جذابیت همراه است. این قبیل آثار مستند درست شبیه به مقاله ای علمی می مانند که در تحلیل و ارزش گذاری آن تنها شمایل کار و نحوه ی صحیح ارائه اطلاعات نقش دارد و مستند «رادکان» در زمینه هایی همچون تصویربرداری، تدوین، جلوه ھای بصری و انیمیشن قابل توجه است.

نظرات ۰در انتظار بررسی ۲تایید شده

آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.

اين فيلم منه، لطفا حداقل شناسنامه فيلم كامل بنويسيد

پاسخ حجت

  درود متقابل جناب
  اگر اشتباه نکنم اون موقعی که ما اولین بار توی سایت انتشار دادیم اطلاعات در مورد سازنده اصلا نبود و اطلاعات رو جستجو کردیم و قرار دادیم و با توجه به رتبه ای که در گوگل داریم صفحه اول گوگل قرار گرفت.
  حتی ما اطلاعات رو به سختی پیدا می کنیم و برای مستند ها خودمون با اسم سازنده کاور و عکس هم تولید می کنیم.
  با این حال هر مشکلی وجود داشته باشه در مورد اطلاعات یا حتی انتشار طبق گفته شما عمل می کنیم
  اطلاعات مستند ویرایش شد

  پاسخ MNDL VIP